Nokia OZO’ya Dair İlk Bilgiler Geldi!

Neredeyse hepimizin çocukluğunun vazgeçilmez markası Nokia yeniden ayağa kalkabilmek için Ar-Ge çalışmalarına hız verdi. Üzerinde çalışmalar yürüttüğü ve bir süre önce duyurduğu VR kamerası Nokia OZO hakkındaki detaylar gün yüzüne çıktı...
Neredeyse hepimizin çocukluğunun vazgeçilmez markası Nokia yeniden ayağa kalkabilmek için Ar-Ge çalışmalarına hız verdi. Üzerinde çalışmalar yürüttüğü ve bir süre önce duyurduğu VR kamerası Nokia OZO hakkındaki detaylar gün yüzüne çıktı. Nokia bir zamanların en gözde markalarından birisiydi. Birkaç ay önce de VR teknolojileri konusunda yaptığı Ar-Ge çalışmaları hakkında bilgi vermişti. Nokia VR kamerası OZO hakkında ufak bilgiler açıklamış ve bu açıklamayı da kısa birkaç video ve fotoğraf ile yapmıştı. Artık çalışmaları tamamlanan OZO hakkında çok daha fazla bilgiye sahibiz.

Nihayetinde Nokia’nın VR kamerası OZO hakkındaki tüm detaylar meraklıları için gün ışığına çıktı. OZO VR gözlüklere uygun 360 derecelik videolar çekebiliyor ve profesyonel seviyede video kaydedebilmeye olanak sağlıyor. OZO 5 bin dolarlık ön ödeme ile 60 bin dolara satın alınabilecek Nokia OZO film sektörü için de kullanılabilecek. Üzerinde tam 8 kamera bulunan OZO 2K x 2K kamera sensörlerinden oluşuyor. 500 GB'lık SSD'ye 45 dakikalık görüntü kaydedebilen OZO’nun 2016'nın ilk çeyreğinde satışa çıkması bekleniyor. 5 bin dolarlık ön ödeme ile toplamda 60 bin dolara satın alınabilecek. Ayrıca OZO aksesuarlarıyla da fiyatı beklenen pahalı bir cihaz haline gelecek.