Günün Sözü DamlaPenia.
Her şey neye layıksa ona dönüşür. -Mevlana
Etiket Listesi

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Sade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi
26 Aralık 2016
Bulunduğu yer
İzmir..
Mesajlar
9.821
Seslenildi
1158 Mesaj
Etiketlendi
115 Konu
Ruh Hali
Seytan

Standart Her Canlıda Bulunan Gizemli Ruh Molekülü: DMT

14 Eylül 2017
1

Yüzyıllardır süre gelen bir gizem. Her canlıda bulunan, özellikle insanlarda doğum ve ölüm anında oldukça fazla salgılanan, kimilerinin insanlığa pararel evrenlerin kapısını araladığını iddia ettiği DMT molekülü, kimileri için oldukça zararlı bir halüsinojen. Zamanında sadece farklı coğrafyalarda yaşayan şamanların ayinlerde kullanıp transa geçtikleri bu madde, daha sonra tüm dünyaya yayılarak, sanatçı ve bilim adamlarının ilgisini çekmeye başlamıştır. Peki nasıl bir şey bu DMT?

1. Bitki ya da hayvan ayırt etmeksizin, yaşayan her canlı DMT salgılar ya da DMT ile yaşar.

2. DMT insanlarda doğum, ölüm ve uyku sırasında pineal bez tarafından salgılanır. En fazla doğum ve ölüm esnasında salgılandığı için ”ruh molekülü” adını da almıştır.


4. Beynimizdeki her bölüm simetriktir ve her bölümden iki tane bulunur. Buna karşın, beynin tam ortasında bulunan ve tek olan epifiz bezidir.


5. Epifiz bezi pek çok din ve spiritüel düşüncede yer bulmuştur. Öyle ki doğu dinlerinden, batıdaki hakim dinlere kadar geniş bir yelpazede bu sembollere denk gelmek mümkündür.

6. Hinduizm’de yer alan ”üçüncü göz” pineal bezin bulunduğu bölgede bulunur.


7. Sentetik olarak üretilmesinin yanı sıra, pek çok bitkiden elde edilebilmektedir.


8. Güney Amerika yerlilerince düzenlenen şaman ayinlerinde kullanılan “Ayahuasca” isimli içeceğin içeriğinde de yüksek oranda DMT saptanmıştır.


9. Ayahuasca, özel bir bitkinin dal ve yapraklarının kaynatılmasıyla elde edilen güçlü bir halüsinojen içecektir. Çoğu ülkede tıbbi gereklilikler dışında kullanımı yasadışıdır.


10. Mevlana bir sözünde “Üzerklik tohumu karanlığı örttü ve gerçek göründü.” demiştir. Üzerklik tohumunda ise bol miktarda DMT olması düşündürücüdür.


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
07 Ucu Olan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi
05 Şubat 2020
Bulunduğu yer
istanbul
Yaş
35
Mesajlar
1.346
Seslenildi
47 Mesaj
Etiketlendi
3 Konu
Standart Cevap: Her Canlıda Bulunan Gizemli Ruh Molekülü: DMT
13 Nisan 2020
2
Yanlış bir yazı bu, bir nevi ayin diyor ve ruhu kataraktan dmt anlatımı yapıyor. Bedenin salgıladıgı hiç bir sıvı uçucu olan şeyler v.b gibi dalgalar ruh ile alakalı olamaz . her hak dinde beden ile ruh ayrıdır .. Eger bu makale şeklindeki bilgiler dogru olsaydı insanlar beden den ruha işkenceler yapardı yapılırdı. Biz insan oğluyuz emin olun bu tür deneyleri her şekilde yapardık . kaynak ne olursa olsun bu dmt safsatasına katılmıyorum.. İlginç bir bilgi edinmiş oldum. Çok merak etseydim açılımı dahil kaynagın dibine inerdim , bana göre bu sadece bir görüş ve ötesi değil.
Teşekkürler.
Düşüncelerim bende saklı..
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 ziyaretçi)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevaplar
Son Mesaj