Galatasaray’da gözden çıkarılan Feghouli ve Belhanda’nın menajerlerinin kulüplerle yaptığı görüşmenin detayları ortaya çıktı. Kulüplerden daha fazla para kazanmak menajerlerin kullandığı cümleler şok etkisi yarattı.

Süper Lig'de şampiyonluk hedefinden uzaklaşan Galatasaray gelecek sezonun hazırlıklarına başladı.Transferde bonservis sorunu olmayan futbolculara yönelen sarı-kırmızılı takım bir yandan yüksek maaşlı oyuncuları elden çıkararak ekonomik olarak rahatlamayı planlıyor.

Futbolcularına gelecek teklifleri değerlendirmek isteyen Galatasaray şok gerçekle karşı karşıya geldi.


Galatasaray’da gözden çıkarılan Feghouli ve Belhanda’nın menajerleri, görüşme yaptıkları kulüplere, “Siz maaşımızı yüksek tutun, bonservis işini bize bırakın” diyerek pazarlık gücünü artırdıkları ortaya çıktı.

Kurtulmak istiyorlar
Görüşülen kulüplerden daha fazla para kazanmak için sinsice plan içine giren menajerlerin, “Galatasaray kurtulmak istiyor. Bu durum hem bizim hem sizin lehinize olacak” dedikleri ortaya çıktı.Her iki futbolcunun da sarı-kırmızılılardan aldıklarının 1.5-2 milyon euro üzerinde bir rakama gitmek istedikleri ve uzun süreli kontrat talebinde bulundukları bildirildi.

Suudi ve Katar teması
Cim-Bom ile 2 sene daha sözleşmesi bulunan Feghouli, sarı-kırmızılılardan yıllık 3 milyon 850 bin euro alırken, mukavelesi 2021 sezonu sonunda bitecek Belhanda’nın yıllık garanti kazancı ise 3 milyon 350 bin euro...

Suudi Arabistan ve Katar kulüpleriyle temas halinde bulunan iki oyuncunun, daha fazla para kazanabilmek için böyle bir yola gittikleri ifade edildi.