Süper Lig’de 25. haftanın maçlarını yönetecek hakemler açıklandı. Kasımpaşa-Galatasaray maçına Hüseyin Göçek görevlendirildi. Bu atama, iki ekibin ilk yarıda oynadığı maçı akıllara getirdi.

HaberTürk'te yer alan habere göre; 31 Ekim’de Türk Telekom Arena’da oynanan maçta Kasımpaşa 1-0 öne geçmiş, ikinci yarıda Göçek önce Burak’ın ofsayttan attığı golü, ardından Chedjou’nun eliyle Umut’a asist yaptığı pozisyonu ‘es geçmiş’ ve Galatasaray sahadan 2-1 galip ayrılmıştı. Kasımpaşa Kulübü Başkanı Turgay Ciner, o maçın ardından ilk kez bir açıklama yapmış ve MHK’yı istifaya davet etmişti.

‘SAHA İÇİNDE EN AĞIR REAKSİYONU GÖRÜR’


Perşeme günü de haftanın hakemlerinin duyurulmasının ardından TFF katlarında soğuk rüzgarlar esti. Hiçbir şeyden habersiz bir şekilde Göçek’i maça atayan MHK Başkanı Yusuf Namoğlu’nun bu kararı, spor dünyasını şoke ederken, TFF yönetimini bile şaşkına çevirdi.

Bunun ardından derhal telefon trafiği başladı. Kasımpaşa Yönetimi’nin MHK’ya “Bu nasıl bir skandal. Böyle bir atamayı nasıl yaparsınız. Bu atamanın derhal değiştirilmesini istiyoruz” çıkışı geldi. Paşa’nın uyarısı sonrası durumdan haberdar olan MHK, “Ancak hakemleri kamuoyuna açıkladık. Bu noktadan sonra değişiklik yapamayız” cevabı geldi.

Bunun üzerine en sert şekilde tavrını koyan Kasımpaşa Yönetimi, “Maçta en ufak bir hata gerçekleşirse saha içinde en ağır reaksiyonu göstereceğimizden emin olun” dedi.

KASIMPAŞA KULÜBÜ BAŞKANI TURGAY CİNER NE DEMİŞTİ?

“Zamanında Galatasaray forması giymiş bir adama Galasaray-Kasımpaşa maçında görev veren MHK’nın azıcık onurları varsa hemen istifa etmeleri gerekiyor. Maçı katleden ve kendi elleriyle 3 puanı Galatasaray’a hediye eden hakemler acaba hangi amaca hizmet ediyor.”

ÖKSÜZ: "BUNA BİR ANLAM VEREMEDİK"

Kasımpaşa Başkan Vekili Hilmi Öksüz, MHK’nın skandal kararına büyük tepki gösterdi. Öksüz, “MHK’nın atama yaparken daha dikkatli olması gerekirdi. İlk yarıdaki maçta aleyhimize verilen kararlar ortadayken Göçek’in böyle bir maça atanmasına anlam veremedik. İnşallah hakem değil, futbolun konuşulduğu bir maç olur” diye konuştu.