İyi Traş Nasıl Olur

1. Yüzünüzü Islatın
Traş olmadan önce yüzünüzü ıslatmanız iyi bir traş için en önemli unsurdur. Traştan önce mümkünse ılık bir duş alın. Duş alamıyorsanız yüzünüzü sıcak ve bol su ile yıkayayın yada sıcak bir havluyu bir kaç dakika yüzünüze tutun. Sakallarınız böylelikle yumuşayacak ve daha kolay kesilecektir.
2 . Traş Kremi
Yüksek kaliteli silikon veya giliserin içeren traş kremi kullanmaya özen gösterin. Köpük kullanıyorsanız çok köpük sürmeyin daha az köpük ile traş bıçağınız daha kolay sakallarınıza ulaşacaktır. Jel köpükler bu açıdan daha iyi traş olamınızı sağlar.
3. Traş Fırçası
Elleriniz ile traş köpüğü sürmek basit gelebilir ama traş fırçasını kullanmanında bir kaç faydası vardır.
Traş fırçasını yuvarlak hareketlerle yukarı doğru suratınıza uygulayın. Traş olmadan önce 1 dakika bekleyin ve traşa başlayın.
4. Traş Bıçağı
En çok tercih edilen traş bıçağı Gilette Mach serisi bıçaklardır. 3 ile 10 traştan sonra traş bıçağınızı değiştirmeli. Traş olduktan sonra sıcak su ile traş bıçağınızı temizlemelisiniz. Sakın temizlemek için traş bıçakalrını havlu gibi bir şeyle silmeyin. Bu traş bıçaklarınızı köreltir.
5. Traş Tekniği
Traş olmadan önce ellerinizi yüzünüzde fazla başınç uygulamadan sakalınızın çıkış yönünün tersine gezdiriniz.
Aynı bölgeyi çok defa aynı yönde traş etmek suratınızı tahriş eder. Bir iki defa bölgeyi bıçakla geçtikten sonra hala sakal kalıyorsa mutlaka tekrar az da olsa o bölgeye traş köpüğü sürünüz.
6. Durulayın ve kurulayın
Tıraş bittiğinde, gözenekleri kapatmak için soğuk su ile yüzünüzü yıkayın ve daha sonra bir havlu ile kurulayın ama suratınıza pat pat vurmayın.
7. Tıraş Sonrası Balsam
Tıraş bittiğinde, sakın alkollu traş sonrası kremleri kullanmayın Bunu yerine özel yapılmış traş losyonu ve balsam uygulayabilirsiniz. Bu balsamlar cildinizi ipek gibi yapacaktır.